درباره ما

موسسه اندیشه ذهن آرام(شماره ثبت 37427):

پایه‌گذاری اولیه این اندیشه توسط دکتر اسحق سعیدی رباط در سال 1383 در قالب شرکت آوردگاه نوین اندیشه صورت گرفت و در سال 1394 به منظور توسعه دانش ان.ال.پی به صورت استاندارد و عملی در پهنه ایران عزیز، موسسه اندیشکده ذهن آرام (Mind Institution) بنیان نهاده شد. این موسسه با رسالت: استقرار سبک زندگی عاشقانه و متفکرانه در انسان ایرانی با محوریت ان.ال.پی بنیان نهاد شده است.

اسحق سعیدی رباط:

در حوزه NLP و توسعه فردی (NLP & Personal Development):

مهندس کامپیوتر(نرم‌افزار) و دکتری مدیریت فناوری اطلاعات. دکتر سعیدی(متولد 1980)، NLP را از سال 1999 (1378 شمسی) شروع کرد. ایشان اولین شاگرد ایرانی دکتر جان گریندر(John Grinder متولد 1940) بنیانگذار NLP هستند و دارای مدرک بین‌المللی مربیگری NLP می‌باشند.(لازم به ذکر است که آقای آنتونی‌رابینز Tony Robbins (متولد 1960) مدرس و سخنران حوزه موفقیت، از دیگر شاگردان دکتر گریندر و از اولین شاگردان NLP می‌باشند) علاوه بر NLP کلاسیک،‌ آموزش‌های مربوط به NLP New Code را هم زیر نظر استاد طی کرده‌اند. در طی بیش از 15 سال آموزش ان.ال.پی به مدیران ارشد سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، از 5 سال قبل آموزش‌های همگانی NLP را نیز آغاز کرده‌اند.

نوآوری‌های ایشان در حوزه توسعه فردی

  • ابداع و پایه‌گذار "قانون بسط" (Expansion Law) بعنوان مدلی که توسعه شخصی و دستیابی به اهداف زندگی بدون اضطراب،‌ نگرانی و با استفاده بهینه از منابع درونی را میسر می‌سازد.
  • پایه‌گذاری روشی بعنوان برنامه‌ریزی جامع شهودی (Holistic Intuitive Programming)که به صورت مختصر آنرا (HIP) که موجب کسب دستاوردهای زیبا و آرمش پایدار برای انسان می‌گردد و زندگی حاصل از این مدل MetaLife (زندگی برتر) نامیده می‌شود.

در حوزه مدیریت استراتژیک (Strategic Management):

این حوزه نیز از حوزه‌های مورد علاقه ایشان می‌باشد و تجربه مطلوبی در استقرار نظام‌های مدیریت استراتژیک در سازمان‌ها دارند در این حوزه شاگردی اساتیدی چون رابرت کاپلان(Robert S. Kaplan) و ديويد نورتون (David P. Norton) (پایه‌گذارن BSC) در کارنامه ایشان می‌باشد.

در حوزه فلسفه(Philosophy):

از سال 1382 از طریق آشنایی و شاگردی دانشمند فرهیخته جناب آقای دکتر محمد مددپور(متولد ۱۳۳۴ بندر انزلی - درگذشت ۱۳۸۴) نویسنده و محقق ایرانی در حوزه فلسفه غرب، فلسفه هایدگر، فلسفه تکنولوژی، فلسفه هنر و هنر اسلامی) پرداختن به فلسفه غرب و شرق را در دستور کار قرار دادند. البته توفیق استفاده از اندیشه‌های این متفکر بزرگ بیش از دو سال طول نکشید که متاسفانه در اثر حادثه تصادف رخت از جهان بربست. بعد از آن مسیر را ادامه داده و اکنون نیز در حال مطالعه و کار بر روی اندیشه‌های فلسفی غربی و حکمت متعالی شرقی می‌باشند.